wtorek, 31 grudnia 2024

Podsumowanie 2024 roku na blogu turystycznym

W ukochanej pracy!

Zbliżamy się do końca 2024 roku, co skłania mnie do refleksji nad mijającym czasem. Jak podsumować ten rok? Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że był to okres pełen pozytywnych doświadczeń i intensywnej pracy. Miałem przyjemność pracować zarówno z grupami wycieczkowymi, jak i indywidualnymi turystami, którzy odwiedzali Zamość, Roztocze oraz Lubelszczyznę.

W Zwierzyńcu

Przekazywanie wiedzy o naszym pięknym regionie to dla mnie prawdziwa pasja. Miałem okazję dzielić się nią zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi, a dzięki humorystycznym i ciekawym opowieściom staram się, aby wspólnie spędzony czas na długo pozostał w pamięci moich gości.

Ruiny Zamku w Krupem

W mijającym roku nawiązałem wiele nowych znajomości i kontaktów, a liczba zadowolonych klientów przerosła moje oczekiwania. Udało mi się przeprowadzić 4704 osoby przez urokliwe zakątki Zamościa, Roztocza i nie tylko, starannie notując każdy z oprowadzanych.

Zamość Nocą

Jednym z ważniejszych wydarzeń było rozpoczęcie cyklu wieczornych spacerów „Zamość Nocą” we współpracy z Orange City Turystyka Zamość. Okazało się to strzałem w dziesiątkę! Nasza inicjatywa zdobyła uznanie, a w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego zajęliśmy zaszczytne trzecie miejsce, dzięki głosom internautów.

Zwiedzali z nami mali i Ci troszkę więksi 

Również, w ramach współpracy z Pracownia Rękodzieła Agaart warsztaty i rękodzieło Zamość, gościliśmy grupy, które pragnęły rozwijać swoje umiejętności podczas warsztatów. Oprowadzałem turystów po Trasie Turystycznej w Bastionie VII, co również przyniosło wiele satysfakcji. Pracy było sporo, ale to tylko dodaje energii i motywacji!

Podczas warsztatów rękodzieła - fot. Tomasz Banach

Jakie będą nadchodzące miesiące? O tym przekonamy się już niedługo! Wkraczamy w nowy rok z optymizmem i nadzieją, że 2025 będzie jeszcze lepszy.

Jesienny spacer po Zamościu

Na zakończenie tego roku życzę Wam wszystkim szampańskiej zabawy oraz niezapomnianych chwil. Do zobaczenia w NOWYM 2025 ROKU!

Cały czas doskonalimy swoje umiejętności i podnosimy kwalifikacje.

W trosce o naszych klientów cały czas szkolimy się i zdobywamy nowe umiejętności, by świadczone przez nas usługi były na jak najlepszym poziomie. Nasi turyści dostają od nas gotowy produkt, który każdorazowo poddajemy Waszej ocenie. Po to byście byli z nas zadowoleni spędzamy wiele godzin na szkolenie, zdobywanie nowej wiedzy teoretycznej, ale także na to by jak najlepiej wykorzystywać ją w praktyce. Najbardziej nas cieszy to, że nasza praca zostaje doceniona, a najlepszym świadectwem tego są wyrazy zadowolenia i podziękowania jakie otrzymujemy od turystów.


Dobra wiadomość na koniec roku! Udało mi się ukończyć szkolenie w zakresie zarządzania w turystyce, zdać egzamin i otrzymać stosowny certyfikat. Nabyta podczas kursu wiedza z pewnością zostanie dobrze spożytkowana podczas pracy z moimi ukochanymi turystami. Już dziś zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, którą znajdziecie na stronie https://tur-ban.pl Nie zwlekaj! Zarezerwuj termin swojej wymarzonej wycieczki już dzisiaj!

wtorek, 24 grudnia 2024

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!


Drodzy Turyści i Przyjaciele!


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku 2025, pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia!

Niech te święta będą dla Was czasem radości, spokoju i rodzinnych spotkań. Życzymy Wam, abyście spędzili je w gronie bliskich, ciesząc się chwilami pełnymi miłości i serdeczności. Niech magiczna atmosfera Bożego Narodzenia napełni Wasze serca nadzieją i optymizmem.

W Nowym Roku życzymy Wam wielu niezapomnianych podróży, odkrywania nowych miejsc i kultur, a także spełnienia wszystkich marzeń. Niech każdy dzień 2025 roku przynosi Wam nowe możliwości i inspiracje do odkrywania piękna świata!

Dziękujemy, że jesteście z nami, i liczymy na wspólne przygody w nadchodzących miesiącach.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Z serdecznymi pozdrowieniami, Tomasz Banach Tur - Ban Agencja Turystyki 

niedziela, 8 grudnia 2024

Podsumowanie listopada - Zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich!

Tuż przed zachodem słońca - fot. Tomasz Banach

Jak wyraźnie wskazują statystyki ścisły sezon turystyczny roku 2024 mamy już za sobą. Na podsumowanie całości na pewno przyjdzie czas. Dzisiaj skupimy się na minionym miesiącu. W listopadzie oprowadziliśmy w Tur - Ban Agencja Turystyki kolejnych 53 zadowolonych turystów (co daje nam od początku roku imponującą liczbę 4655 osób). 
Podczas Warsztatów organizowanych przez Agaatrt - fot. Tomasz Banach
Wspólnie spacerowaliśmy po Zamościu. Razem braliśmy udział w warsztatach organizowanych przez Pracownia rękodzieła "Agaart" warsztaty i rękodzieło Zamość . Nie ustajemy w pracy i zachęcamy wszystkich do rezerwacji dogodnych dla Was terminów wycieczek po Zamościu, Roztoczu, Lubelszczyźnie. Mamy teraz nieco więcej wolnego czasu, który poświęcamy na przygotowanie nowej, jeszcze atrakcyjniejszej oferty na rok przyszły. Oj będzie się działo. To już możemy Wam szczerze obiecać!
W Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał - fot. Tomasz Banach
P.s. Nie ma na co czekać. Już dzisiaj zachęcamy do rezerwacji terminów naszych usług przewodnickich na rok przyszły. Kalendarz systematycznie się zapełnia, więc kto pierwszy ten skorzysta.

piątek, 6 grudnia 2024

Z cyklu miejsca warte polecenia - Kapliczka św. Mikołaja z Wilkiem w Kolonii Kryłów

Kapliczka z figurą św. Mikołaja z wilkiem w Kryłowie - fot. Tomasz Banach

W dniu, którego patronem jest św. Mikołaj nie mogło zabraknąć opowieści o nim na moim turystycznym blogu. To  jedna z postaci, która od najmłodszych lat kojarzy nam się jak najbardziej pozytywnie i wzbudza, nie tylko w najmłodszych, ale również tych dużo nawet starszych, jak najlepsze emocje. Postać, która kojarzy nam się nieodzownie z prezentami, ale także chęcią dzielenia się z tymi, którzy tego potrzebują. Podczas naszych licznych wojaży po Lubelszczyźnie, dokładnie kilka dni temu, odwiedziliśmy ciekawe miejsce, które w szczególności upodobał sobie "brodaty święty".

Wilk i jego święty opiekun - fot. Tomasz Banach
W Kolonii Kryłów, zjeżdżając nieco z głównej drogi, możemy dotrzeć do wyjątkowego miejsca, w którym od wieków czczona jest postać św. Mikołaja. Na umieszczonej przy kapliczce z rokokowa figurą świętego, tablicy możemy przeczytać następujący tekst: "Kto wystawił tę figurkę i skąd wziął się trwający po dziś dzień, już nie tak silny jak niegdyś kult tego miejsca? Według miejscowej tradycji figurę św. Mikołaja, patrona trzody, postawił przy źródełku rządca majątku z Kryłowa, któremu przyśniło się, że nadejdzie pomór na bydło. Inna wersja mówi, że rządca został wyleczony z paraliżu przez cudowną wodę ze źródełka i postawił tu figurę z wdzięczności. Opowiada się też, że "za cara" prawosławni i katolicy sądzili się kto ma korzystać z cudownej wody. Ciekawe przekazy starszych mieszkańców tych okolic relacjonuje w swojej książce prof. Zin. Oto niektóre z nich. W drugiej połowie minionego stulecia (XIX w. przy, red.) miejsce to zaliczane było do najsławniejszych sanktuariów Chełmszczyzny, Zamojszczyzny i Wołynia. Każdej niedzieli i w każde święta gromadzili się tu dziesiątki ludzi. Na Wilcze Uroczysko ściągały tłumy. W świetle zebranych relacji trudno mówić jedynie o kulcie św. Mikołaja, bo był zapewne dodatek do osobliwych wierzeń i uzdrowicielskiej, cudownej mocy świętego wilka. Te wierzenia o cudownej mocy wilka sprawiły, iż kobiety które nie mogły zajść w ciążę, siadały na tym wilku, głaskały go po brzuchu, a następnie wskakiwały do wody na chwilkę do źródełka i to wystarczyło aby oczekiwać swoich marzeń, tych czy innych".
Figura wilka, który przysiadł u stóp św. Mikołaja - fot. Tomasz Banach

Według tej opowieści, w miejscu, gdzie teraz stoi kaplica, dawniej składano ofiary Welesowi, słowiańskiemu bogu podziemi, zmarłych i opiekunowi bydła. Weles często pojawiał się jako wilk lub wilkołak i był czczony przez lokalną ludność. Kiedy chrześcijaństwo zaczęło rozprzestrzeniać się w regionie, mieszkańcy stawiali opór przeciwko nowej religii. Pewnej nocy, w wigilię święta Welesa, miała miejsce niezwykła wizja. Miejscowy pasterz, znany ze swojej pobożności, zobaczył, jak Weles przemienia się w postać św. Mikołaja. Św. Mikołaj przemówił do niego, nakazując zakończenie pogańskich rytuałów i zbudowanie kaplicy na jego cześć. Pasterz, głęboko poruszony tą wizją, opowiedział o niej swoim współplemieńcom. Wspólnie podjęli decyzję o porzuceniu dawnych wierzeń i zbudowaniu kaplicy św. Mikołaja w miejscu, gdzie wcześniej składali ofiary. Dzięki temu połączeniu dawnych i nowych wierzeń, kaplica stała się symbolem jedności i pokoju. Ta legenda pokazuje, jak przejście od pogańskich wierzeń do chrześcijaństwa mogło wyglądać w lokalnych tradycjach i jak różne kultury i religie mogły współistnieć w harmonii.

Figurka Matki Bożej przy cudownym źródełku - fot. Tomasz Banach
Która z przytoczonych powyżej opowieści jest prawdziwa, nie nam dzisiaj rozstrzygać. Wiemy jedynie tyle, że odwiedzając Ziemię Hrubieszowską warto wybrać się do Kolonii Kryłów i pokłonić się św. Mikołajowi, a może nawet szepnąć mu do ucha o swoich prezentowych oczekiwaniach. Wiara czyni cuda, więc i te życzenia mogą się spełnić.

czwartek, 21 listopada 2024

Prelekcja "Wokół Księgozbioru Klemensowskiego" i przekazanie Kodeksu Praw Sądowych w Książnicy Zamojskiej

 

Z Dyrektorem Książnicy Zamoyskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego Piotrem Bartnikiem

Dzisiaj miałem przyjemność wysłuchać prelekcji bibliotekarzy Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego pt. "Wokół księgozbioru Klemensowskiego" - "Księgozbiór rodziny Zamoyskich" Magdaleny Misztal i "Znane i nieznane - ekslibrisy w Księgozbiorze Klemensowskim" Teresy Sawczuk. 

Woluminy ze Księgozbioru Klemensowskiego - fot. Tomasz Banach

Była to również okazja do przekazania w imieniu Henryka Grześkiewicz i Kierownika  Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Jerzego Piotrowskiego, na ręce Dyrektora Książnicy Zamojskiej Piotra Bartnika dwóch egzemplarzy pięknie wydanego reprintu Zbioru Praw Sądowych X Ordynata na Zamościu Andrzeja Zamoyskiego. Niech służą dobrze czytelnikom Książnicy.

wtorek, 5 listopada 2024

Podsumowanie października - zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich!

Pilotowana przeze mnie wycieczka do Kazimierza Dolnego - fot. Tomasz Banach

Czas podsumować kolejny miesiąc naszej turystycznej przygody. Październik, to dla nas, wbrew temu  co niektórzy twierdzą, szczyt jesiennego sezonu turystycznego. W tym jednym z najpiękniejszych miesięcy w Zamościu i na Lubelszczyźnie oprowadziliśmy 522 przesympatycznych, a co najważniejsze zadowolonych turystów (co daje nam łączną ilość równie zadowolonych 4602 uczestników naszych wycieczek). Czy uda nam się dociągnąć do 5000? To zależy tylko od Was. 

Z góry widać najlepiej - fot. Tomasz Banach

Były wycieczki po Zamościu i Roztoczu, były warsztaty artystyczne organizowane wspólnie z mistrzynią w swoim fachu Agata Piwko z Pracownia rękodzieła "Agaart" warsztaty i rękodzieło Zamość połączone ze zwiedzaniem. Były również wyjazdy na pilotaż., który daje nam wiele wspaniałych doznań turystycznych.

Podczas warsztatów w Regionalnym Muzeum Cebularza - fot. Tomasz Banach

Oczywiście słowo "były" nie oznacza, że kończymy sezon turystyczny! Wręcz przeciwnie! Nadal czekamy na Was każdego dnia przez cały rok... Zapraszamy na wspólnie spędzone chwile z ciekawymi opowieściami w cudownych klimatach Naszej Magicznej Krainy.

Na Trasie Turystycznej w Bastionie VII

Ps. Jeżeli macie ochotę skorzystać z naszych usług przewodnickich lub pilockich w nadchodzącym sezonie turystycznym 2025, to zachęcamy do wcześniejszych rezerwacji, bo kalendarz, ku naszemu niezmiernemu zadowoleniu zapełnia się bardzo szybko! Rezerwacje usług pod nr tel: 693 879 958 lub mailowo: turbanwycieczki@gmail.com Więcej informacji na www.tur-ban.pl Zapraszamy!

 

piątek, 1 listopada 2024

XVIII Kwesta na rzecz odnowy zabytków na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu

 

Podczas tegorocznej kwesty - fot. Bogdan Cabaj

Tradycją stał się już fakt, że wraz z żoną Anną uczestniczymy w organizowanej corocznie przez Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu i Parafię Katedralną kweście na rzecz ratowania zabytków cmentarnych. W tym roku również nie mogło nas zabraknąć wśród kwestarzy. 

Każda złotówka się liczy - fot. Anna Banach

Cmentarze to nie tylko miejsca wiecznego spoczynku naszych doczesnych szczątków, oraz miejsce w którym kultywujemy pamięć o naszych bliskich i dalszych zmarłych, ale również przepiękna galeria sztuki, która ma nam pomagać w kultywowaniu tej pamięci. To często również świadectwa minionego życia, statusu społecznego, bogactwa, pochodzenia oraz przekonań osób spoczywających pod pięknymi nagrobkami. To także budowle cmentarne takie jak kaplice, mauzolea i cała infrastruktura, którą tworzyli ludzie, po to by upamiętnić innych. ważnych dla nich osobowości.

Z Prezydentem Zamościa Rafałem Zwolakiem - fot. Jadwiga Hereta
Cmentarze, to również ogromne dziedzictwo kulturalne i artystyczne o które mamy obowiązek zadbać i pozostawić je dla przyszłych pokoleń. Dlatego tak ważny jest cel tej kwesty. Ratowanie tego co pozostawili dla nas nasi przodkowie. Zadbanie o to, o co sami tam spoczywający zadbać już nie mogą. Cieszę się niezmiernie, że od lat zbiórka gromadzi na cmentarzu tak wielu ludzi dobrej woli. Działaczy kultury, społeczników, harcerzy, przewodników turystycznych... i wielu wielu innych. Ale jeszcze bardziej cieszy mnie ofiarność osób, które dzielą się swoim często przysłowiowym "wdowim groszem", po to by aktywnie włączyć się do akcji. W tym roku po raz kolejny udało się zebrać rekordową kwotę dzięki której uratowane zostaną następne zabytki sztuki sepulkralnej. DZIĘKUJEMY!

środa, 9 października 2024

Podsumowanie września - zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich!

 

Pod słynnym Pomnikiem Chrząszcza w Szczebrzeszynie - fot. Tomasz Banach

Jesień na dobre zagościła w Zamościu i na Roztoczu, a my nie ustajemy w pracy. Ciężko wygospodarować czas na podsumowania... Korzystając z chwili wolnego postanowiliśmy podsumować wrzesień w Tur - Ban Agencja Turystyki. To był bardzo pracowity miesiąc (co nas oczywiście niezmiernie cieszy). Oprowadziliśmy 554 przesympatycznych turystów (co od początku roku daje nam w sumie 4080 osób). 

Podczas warsztatów artystycznych organizowanych przez Agaart - fot. Tomasz Banach

Były wspólne wycieczki, warsztaty rękodzieła z Pracownia rękodzieła "Agaart" warsztaty i rękodzieło Zamość i wyrobu produktów regionalnych z Zagroda Guciów Były nocne wojaże w ramach ZAMOŚCIA NOCĄ organizowane wraz z Orange City Turystyka Zamość  i Bramą Spotkań  (tutaj sukces - III miejsce w głosowaniu Internautów na Najlepszy Produkt Województwa Lubelskiego 2024 roku, a I w Zamościu, w Konkursie organizowanym przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną) Wszystkim naszym turystom z całego serca dziękujemy za zaufanie i wiele ciepłych słów jakimi nas obdarzyli podczas oprowadzania. 

Nic tak nie cieszy jak zadowolony turysta - fot. Tomasz Banach

Dziękujemy również Wszystkim organizatorom, dzięki którym mogliśmy się z Wami spotkać! Zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich i wspólne odkrywania Zamościa i Roztocza w jesiennym anturażu. Przyjmujemy oczywiście rezerwacje na przyszły sezon. Nie czekaj Zarezerwuj zwiedzanie już DZIŚ dzwoniąc na nr telefonu 693 897 958. Więcej o nas na www.tur-ban.pl

piątek, 27 września 2024

Światowy Dzień Turystyki 2024


Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Turystyki i z tej właśnie okazji pragnę złożyć Najserdeczniejsze Życzenia wielu niezapomnianych wycieczek zarówno Moim Kochanym Turystom, jak i Wszystkim pracownikom Branży Turystycznej. Niech każdy dzień będzie nową przygodą, a każdy przebyty kilometr niech niesie ze sobą bagaż pozytywnych doświadczeń‼️ Do zobaczenia podczas wspólnych wycieczek z Tur - Ban Agencja Turystyki

czwartek, 5 września 2024

Podsumowanie sierpnia - zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich!

Jedna z oprowadzonych grup - fot. Tomasz Banach

Drugi miesiąc wakacji mamy za sobą! Czas najwyższy podsumować sierpień w Tur - Ban Agencja Turystyki. Był to bardzo pracowity miesiąc (co nas oczywiście bardzo cieszy) stąd też rekordowa ilość turystów, którzy skorzystali z naszych usług przewodnickich (co cieszy nas jeszcze bardziej). 

Z grupą pielgrzymów z Ostrowca Świętokrzyskiego odwiedziliśmy Chełm

Podczas wycieczek po Zamościu i Roztoczu (choć nie tylko tu), jak również na Trasa Turystyczna Bastion VII czy podczas organizowanego wspólnie z Orange City Turystyka Zamość  i Bramą Spotkań ZAMOŚCIA NOCĄ oprowadziliśmy 726 turystów. Od początku roku daje nam to łączną ilość 3526 osób. Wszystkim NASZYM TURYSTOM jak i ORGANIZATOROM WYCIECZEK SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za zaufanie i oddanie się pod naszą opiekę przewodnicką podczas Waszych wycieczek.

Przed "Kościółkiem na Wodzie" - fot. Tomasz Banach

Nie ustajemy w pracy. ZAPRASZAMY do skorzystania z naszych usług przewodnickich. Rezerwacje pod nr tel: 693 879 958. Więcej na www,tur-ban.pl 

środa, 7 sierpnia 2024

Podsumowanie lipca - zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich!

ZAMOŚĆ NOCĄ - fot .Anna Banach
 
Przyszedł czas na podsumowanie lipca. Był to miesiąc, w którym trochę leniuchowaliśmy podczas tygodniowego pobytu w moich ukochanych Bieszczadach. Relacje z  urlopu już na pewno widzieliście. Poza wypoczynkiem oczywiście intensywnie pracowaliśmy oprowadzając turystów zarówno za dnia jak i nocą, gdyż ruszyliśmy z organizowanym wspólnie z Orange City Turystyka Zamość  i Brama Spotkań projektem ZAMOŚĆ NOCĄ podczas którego odkrywamy, wraz z turystami, ukryte w mroku tajemnice Miasta Idealnego. 

Grupa przesympatycznych dzieciaczków - fot. Tomasz Baanach

W tym miesiącu z naszych usług skorzystało 679 osób (łącznie w tym roku oprowadziliśmy już 2800 zadowolonych turystów). Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Na pewno nie pożałujecie, a wspomnienia wspólnych spacerów zostaną z Wami (jak i z nami) na bardzo długo. Rezerwacje usług przewodnickich pod nr tel: 693 879 958. Nie czekaj! Zadzwoń już teraz!

Pod pomnikiem Założyciela Zamościa - fot. Tomasz Banach


poniedziałek, 29 lipca 2024

Zamość Nocą - Odkryj uroki Miasta idealnego skąpanego w mrokach legend i anegdot

 

Wybierzcie się z nami na wyjątkowe i niezapomniane zwiedzanie, skąpanego w nocnych iluminacjach Miasta Idealnego!
START: Spotykamy się o 20:15 przy FONTANNIE na RYNKU WODNYM w Zamościu.
Podczas ponad dwugodzinnego zwiedzania, poznasz tajemnice, anegdoty, ciekawostki i legendy związane z Perłą Renesansu. Po spacerze, z wesołym przewodnikiem uliczkami Starego Miasta przesiądziemy się na lśniące pomarańczą meleksy, by podczas przejazdu panoramicznego zobaczyć Padwę Północy w nocnej scenerii. Po uczcie dla ducha przyjdzie czas na zaspokojenie potrzeb ciała podczas degustacji w murach Zamojskiej Twierdzy. Jednak to nie wszystko! W czasie wydarzenia czeka Was jeszcze wiele innych niespodzianek!
NIE CZEKAJ ! Zarezerwuj zwiedzanie z rodziną, przyjaciółmi... a może zrób niespodziankę swojej "drugiej połówce" już dziś! Wystarczy Zadzwonić do Mateusza tel: 501 780 604 lub do Tomasza tel: 693 879 958 i potwierdzić swój udział.
ILE TO KOSZTUJE? Jak na tak atrakcyjną ofertę to całkiem niewiele, bo jedynie 60zł od osoby dorosłej i 30zł od dziecka (do 12 roku życia). Przy większych grupach (powyżej 5 osób dorosłych) istnieje możliwość NEGOCJACJI CENY! 

wtorek, 9 lipca 2024

Podsumowanie czerwca - zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich!

Jedna z grup podczas zwiedzania Zamościa - fot. Tomasz Banach

Czerwcowe wycieczki przeszły do historii... Pozostały miłe wspomnienia i wile nowych znajomości. Przyszedł czas na podsumowania. W minionym miesiącu oprowadziłem 👌613 turystów👌, którzy przybyli do nas z różnych zakątków naszego pięknego kraju. Dzięki temu liczba turystów odprowadzonych od początku roku wzrosła do 👌2121 osób👌. 

Pomagamy w organizacji spływów kajakowych - fot. Tomasz Banach

Rozpoczęły się wakacje i już niebawem będziemy mieli dla Was nowe atrakcję. Jakie? Na razie musicie się uzbroić w cierpliwość, gdyż dogrywamy szczegóły. Nieustannie zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich zarówno grupy zorganizowane, jak i turystów indywidualnych. 

Tradycyjna fota pod Pomnikiem Jana Zamoyskiego - fot. Tomasz Banach

Czekamy na Was pod nr ☎️ 693 879 958. Do zobaczenia podczas wspólnego zwiedzania‼️


czwartek, 20 czerwca 2024

Podsumowanie maja - Zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich!

Kocham to co robię! A to już połowa sukcesu!
Sezon turystyczny w pełni, grup turystycznych, jak i turystów indywidualnych przybywających do ❤️Zamościa💛 i na 💚Roztocze💚 bardzo dużo. Taki stan tylko cieszy. Nie było przez to czasu (i dobrze‼️) na podsumowanie mają. Teraz czas to nadrobić. Prowadzone skrzętnie statystyki pokazują, że w maju oprowadziłem (zarówno podczas wycieczek, jak i na Trasa Turystyczna Bastion VII ) 704 turystów. Od początku roku daje nam to 1508 turystów. Cieszy mnie niezmiernie ten wynik, za który pragnę podziękować moim Kochanym Turystom oraz Wszystkim Organizatorom Turystyki, dzięki którym do nas trafiliście 💚💛❤️ 


Z nami zawsze jest wesoło!

Nie ustajemy w pracy i zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich. Rezerwacje pod nr ☎️ 693 879 958. Do zobaczenia ‼️

Roztocze urzeka swym pięknem


wtorek, 7 maja 2024

Podsumowanie kwietnia - Zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich!

Pracujemy 

 

W tym roku postanowiłem policzyć oprowadzonych przeze mnie turystów. Zadanie wydawało się, proste do czasu kiedy nie zacząłem liczyć. okazało się, że z osób, które oprowadzam zarówno podczas wspólnych wycieczek po Zamościu i Roztoczu, jak i na Trasa Turystyczna Bastion VII uzbierała się całkiem niezła gromadka. Zapewne koleżanki i koledzy z branży uznają, że to nie wiele i czasami w ciągu tygodnia można oprowadzić więcej niż ja w ciągu miesiąca, ale ja podchodzę do tego całkiem inaczej. Cieszę się z każdego zadowolonego przybysza. To Wy dajecie mi siłę do dalszej pracy i rozwijania swoich pasji. A ilu Was było w Tur - Ban Agencja Turystyki

Zwiedzamy Zwierzyniec

W kwietniu oprowadziłem - 435 osób. Natomiast od początku roku liczba wyniosła 804 turystów. Jak będzie w maju? To zależy w dużej mierze od Was! Zapraszamy do skorzystania z moich usług przewodnickich zarówno turystów indywidualnych, jak i grupy zorganizowane. Rezerwacje zwiedzania pod nr tel: 693 879 958.

Więcej informacji na:


środa, 10 kwietnia 2024

"Czwórkowe" Święto Zamościa

W pierwszą niedzielę po Zmartwychwstaniu, Roku Pańskiego 1580 zebrali się Panowie Szlachta we wsi Jarosławiec, by świadkami być wielkich i niecodziennych rzeczy. Otóż tego właśnie dnia Jan na Zamościu, kanclerz wielki koronny, starosta bełski, knyszyński itd. wydał list, w którym wszystkim wiadomym czyniąc i każdemu z osobna, iż na gruntach ojcowizny jego postanawia zamek i miasto ze świątynię na chwałę Bożą powołaną. 
List ten potocznie przez historyków Aktem zwanym został potwierdzony w Wilnie przez Króla Stefana Batorego dnia 12 czerwca A.D. 1580 roku. Rozpoczęła się budowa miasta, którego zaprojektowanie i wykonanie owej inwestycji powierzył Zamoyski włoskiemu architektowi Bernardo Morando.
Nie chcę tutaj rozpisywać się o dziejach miasta i historiach z jego budową związanych. Bardziej chciałbym ruszyć nieco wyobraźnię i dać się ponieść wodzy fantazji.  Jak wyglądały by tereny dzisiejszego Zamościa bez decyzji kanclerza? Co stałoby się gdyby postanowił lokować miasto, które wkrótce miało stać się stolicą Państwa Zamojskiego na innych terenach? Mnie osobiście trudno sobie to wyobrazić. Tak samo trudno wyobrazić sobie to, jak Zamość będzie wyglądał za następne 444 lata? Cieszy niezmiernie fakt, że "słowo ciałem się stało" i dzisiaj możemy cieszyć się miastem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miastem, które nie nadaremnie nazywane jest Perłą Renesansu. Teraz to na nas spoczywa odpowiedzialność za to, by Zamość rozkwitał i był żywym świadectwem minionych wieków. 



wtorek, 9 kwietnia 2024

Zapraszamy na Wycieczki po Roztoczu

Lubisz spacery po porośniętych lasami wzniesieniach? Uspokaja Cię szum wody w strumieniach? Fascynuje Cię poznawanie historii nowych miejsc? Jeżeli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś pozytywnie, to Roztocze jest właśnie dla Ciebie. Zabierz ze sobą rodzinę, znajomych, a najlepiej cały autokar chętnych, ciekawych świata ludzi i ruszaj w drogę. Tutaj czeka na Ciebie miły i zabawny przewodnik, który w humorystyczny, ciekawy i przystępny sposób zdradzi Ci największe tajemnice związane z Roztoczem jego walorami przyrodniczymi oraz niesamowitą historią. Oprowadzamy turystów w każdym wieku... Dzieci, młodzież i nieco starszą młodzież... Do każdej grupy podchodzimy indywidualnie, z dużą dozą zaangażowania w to co robimy.

Podczas naszych roztoczańskich wojaży odkryjemy wspólnie historie w dzikości przyrody ukryte. Zabiorę Was w największą przyjemnością na piesze wędrówki ścieżkami Roztoczańskiego Parku Narodowego. Tutaj poszukamy symbolu Parku, czyli konika polskiego, którego można spotkań na łąkach czy w leśnych ostępach. Przemierzymy wspólnie roztoczańskie rezerwaty przyrody, w tym:

  • Najstarszy z roztoczańskich rezerwatów - Bukowa Góra;
  • Rezerwat Przyrody "Nad Tanwią" - gdzie wsłuchamy się w szum wodospadów zwanych tutaj "szumami" właśnie;
  • Rezerwat Przyrody "Czartowe Pole" - gdzie z kolei podczas spaceru nad rzeką Sopot poszukamy ukrytych w gąszczu dzikiej roślinności ruin dawnej papierni ordynackiej;
  • Rezerwat Przyrody Szum z przejściem na zaporę nad zalewem i Aleją Pomnikowych Dębów w Górecku Kościelnym;
  • Rezerwat Przyrody św. Roch z malowniczo położoną Kapliczką poświęcono Świętemu;
  • oraz wiele innych ścieżek, których na Roztoczu jest bardzo dużo.
Podczas wycieczek nie zabraknie również odwiedzin w ciekawych miejscowościach naszego regionu, jak też w atrakcjach turystycznych w nich zlokalizowanych. Na trasie roztoczańskich wojaży nie zabraknie na pewno odwiedzin w:
  • Krasnobrodzie - z sanktuarium Matki Boskiej Krasnobrodzkiej oraz Wystawą Wieńców Dożynkowych, Ptaszarnią, Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej czy też Kapliczką na Wodzie.. 
  • Zagrodzie Guciów - roztoczańskim skansenie, gdzie nie tylko poczujemy ducha minionych czasów, ale również możemy obejrzeć Wystawę Meteorytów, a w miejscowej gospodzie popróbujemy regionalnych potraw i wyśmienitej "Wilgoci Wąwozu";
  • Parku Żywiołów - z Parkiem Miniatur Kresowych, gdzie podczas wizyty odbędziemy nie tylko podróż w czasie, ale i w przestrzeni, na tereny niegdyś należące do Rzeczypospolitej.
  • Zwierzyńcu - gdzie po za Kościółkiem na Wodzie pw. św. Jana Nepomucena zobaczymy również dawne zabudowania Zarządu Ordynacji Zamojskiej. Pałac Plenipotenta, Browar Ordynacki...
  • Szczebrzeszynie - z Pomnikiem Chrząszcza na rynku, synagogą, cerkwią oraz dwoma kościołami w typie Renesansu Lubelskiego;
  • Tomaszowie Lubelskim - z sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej, cerkwią, gmachem dawnej remizy strażackiej czy Czajnią - dawną herbaciarnią;
  • i w wielu, wielu innych ciekawych miejscach jakich na mapie Roztocza nie brakuje.
Na Wasze życzenie pomożemy w organizacji: 
  • spływów kajakowych po rzekach Roztocza (Wieprz, Tanew);
  • integracyjnych wypadów na paintball;
  • ognisk z pieczonymi kiełbaskami;
  • rajdów pieszych i rowerowych
  • kuligów i zielonych kuligów;
  • oraz wielu innych atrakcji dostosowanych do różnych grup wiekowych i zainteresowań naszych klientów. 

Przekonaliśmy Cię do wizyty na Roztoczu? Jeżeli tak to nie ma na co czekać tylko chwytać za telefon i dzwonić pod nr tel 693 879 958 i zarezerwować dogodny dla siebie i swojej grupy termin zwiedzania. Nie wiecie gdzie znaleźć odpowiedni nocleg? Gdzie zjeść pyszny posiłek? Gdzie zaparkować autokar? Nie musicie się już o to martwić. My z największą przyjemnością podpowiemy, gdzie wypocząć, gdzie dobrze i smacznie zjeść. My jesteśmy tutaj na miejscu i przez to łatwiej nam rozeznać się w miejscowej bazie Hotelarsko Restauracyjnej. Wszystko po to by Wasz pobyt u nas był niezapomnianym, wysoce pozytywnym przeżyciem.

Do zobaczenia na Roztoczu!!!
Zapraszamy również na wycieczki po Zamościu
Więcej informacji  na 



wtorek, 2 kwietnia 2024

Zapraszamy na Wycieczki po Zamościu.

Jeżeli masz dosyć nudy i rutyny związanej z codziennością! Nie masz jeszcze planów na weekend, urlop, a może na jednodniowy wypad? Nie wiesz gdzie się wybrać by zrealizować swoje turystyczne pragnienia? Sposób na to jest niesamowicie prosty! Wybierz się do Zamościa! Zabierz ze sobą rodzinę, znajomych, a najlepiej zbierz cały autokar chętnych, ciekawych świata ludzi i ruszaj w drogę. Tutaj czeka na Ciebie miły i zabawny przewodnik, który w humorystyczny, ciekawy i przystępny sposób zdradzi Ci największe tajemnice związane z Hetmańskim Grodem i jego niesamowitą historią. Oprowadzamy turystów w każdym wieku... Dzieci, młodzież i nieco starszą młodzież... Do każdej grupy podchodzimy indywidualnie, z dużą dozą zaangażowania w to co robimy.

Podczas wycieczki zobaczymy wspólnie najważniejsze i najpiękniejsze zabytki Zamościa, których piękno pozostanie na długo w Waszej pamięci. Na pewno na naszej trasie zwiedzania nie zabraknie: 

- Bram Miejskich (Stara i Nowa Bram Lwowska, Stara i Nowa Brama Lubelska, Brama Szczebrzeska);
- Budowli i elementów stanowiących pozostałości po Zamojskiej Twierdzy (bastiony, kurtyny, nadszańce, słoniczoła, raweliny itd.)
- Zamojskich Rynków (Rynku Wielkiego z Ratuszem i przepięknymi Kamieniczkami Ormiańskimi, w podcieniach, których możemy skryć się przed deszczem czy też upałem, Rynku Solnego z kotwicą, czy Rynku Wodnego);
-   dostojnych świątyń, na czele z Katedrą, dawną Synagogą, czy misternie odrestaurowanym kościołem franciszkańskim;
- Rotundy - okrągłej XIX wiecznej działobitni zamienionej podczas okupacji niemieckiej w więzienie i miejsce masowych straceń mieszkańców Zamościa i Zamojszczyzny.
- dawnego Pałacu Zamoyskich (z  Pomnikiem Jana Zamoyskiego - założyciela miasta), Akademii Zamojskiej (pięknie odnowionej po remoncie) , Arsenału, Prochowni i wielu innych obiektów będących wizytówką Padwy Północy.

Jeżeli jeszcze tego będzie Wam mało wejdziemy wspólnie do obiektów muzealnych i wystawienniczych, których mammy w Zamościu bardzo wiele. Zabierzemy Was na spacer galeriami strzeleckimi i kazamatami Zamojskiej Twierdzy podczas zwiedzania Trasy Turystycznej w Bastionie VII. To tutaj najlepiej posłuchać o oblężeniach nigdy niezdobytej przez obce wojska Fortalicji i legend z tym związanych. Pozostając w podziemnych klimatach odwiedzimy Trasę Turystyczną w Oficynach Ratusza, gdzie zatrzymamy się na chwilę nad cembrowiną dawnej studni. Podziemny Zamość kryje w sobie wiele tajemnic, przez to warto zajrzeć również do krypt katedralnych i do podziemi kościoła oo franciszkanów, by zadumać się nieco nad kwestią przemijania. Jeżeli zapragniemy spojrzeć na miasto z góry, by odszukać w jego układzie przestrzennym dawne założenia urbanistyczne, to po wspinamy się razem na Taras Widokowy na  Koronie Nadszańca lub na Wieżę Dzwonnicy, przy Zamojskiej Katedrze. W Muzeum Zamojskim zapoznamy się z historia miasta, a w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał porozmawiamy o dawnym uzbrojeniu i sposobach prowadzenia wojen. By cofnąć się w bliższe nam czasy odwiedzimy Wystawę Wspomnienie PRL - u, w dawnej Bramie Lubelskiej Nowej. Na zakończenie zwiedzania poczujemy się jak żacy i wejdziemy w progi zrewitalizowanej Akademii Zamojskiej, by wsłuchać się w słowa Kanclerza i Hetmana Jana Zamojskiego, który to słusznie twierdził, że "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". To oczywiście jedynie krótki przekrój, atrakcji które możemy razem odkrywać podczas zwiedzania Zamościa... Jest ich o wiele więcej... przez to...
program zwiedzania i jego czas dostosujemy do Waszych indywidualnych potrzeb (min. wieku czy też zainteresowań) i możliwości. Możliwe jest również umówienie się na wycieczkowy spacer w godzinach wieczornych, kiedy to miasto dodatkowo nabiera tajemniczości i przecudnie gra światłem i cieniem w blasku iluminacji.
Przekonaliśmy Cię do odwiedzin Zamościa? Jeżeli tak to nie ma na co czekać tylko chwytać za telefon i dzwonić pod nr tel 693 879 958 i zarezerwować dogodny dla siebie i swojej grupy termin zwiedzania. Nie wiecie gdzie znaleźć odpowiedni nocleg? Gdzie zjeść pyszny posiłek? Gdzie zaparkować autokar? Nie musicie się już o to martwić. My z największą przyjemnością podpowiemy, gdzie wypocząć, gdzie dobrze i smacznie zjeść. My jesteśmy tutaj na miejscu i przez to łatwiej nam rozeznać się w miejscowej bazie Hotelarsko Restauracyjnej. Wszystko po to by Wasz pobyt u nas był niezapomnianym, wysoce pozytywnym przeżyciem.

Do zobaczenia w Zamościu!!!
Zapraszamy również na wycieczki po Baśniowym Roztoczu: